„Gramy zmysłami” już pół roku – projekt jest koordynowany w naszym przedszkolu przez dwie wspaniałe pedagożki specjalne: panią Agnieszkę Śniegocką i panią Justynę Utnicką. Dziękujemy J

Projekt „My friend robot” – rozwijanie kompetencji językowych i matematycznych podczas zajęć z języka angielskiego – realizowany w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych (WIE) – pomysłodawczyni i koordynatorka projektu to pani Anna Moszczyńska.
W ramach projektu został zakupiony robot edukacyjny Photon, u nas nazwany uroczo „Fotosiem”. Te zajęcia także w grupach najmłodszych wyglądają bardzo interaktywnie.

W ramach projektu naszych zerówkowiczów odwiedził robot EMYS. Dzieci miały okazję odbyć wyjątkową lekcję języka angielskiego z innowacyjnym robotem społeczno-językowym. Emys wzbudził wielkie zaciekawienie i dużo pozytywnych emocji wśród dzieci. Warsztaty odbyły się w ramach projektu WIE „My friend robot” realizowanym w grupie Kotki.

We hope to see you soon EMYS!

Na kanwie projektu powstał także konkurs na projekt robota „Design your robot” – inwencją i zdolnościami technicznymi mogli popisać się uczestnicy projektu, przy niewielkim wsparciu rodziców. Powstało wiele ciekawych prac, roboty były bardzo różnorodne, wzbudziły zachwyt całego przedszkola, podczas prezentacji w holu. Każdy robot miał swoje imię. Jak widać na zdjęciach – wyobraźnia i umiejętności nie zawiodły.

  • First place & prize: „Max” created & made by Szymek
  • Second place & prize: „Trasher” created & made by Jacek
  • Third place & prize: „Felix” created & made by Romek

Wszystkie zgłoszone do konkursu robociki zostały nagrodzone dyplomami i upominkami.